Kde mám svoje hesla?!

Používáte internet? Zkusím si tipnout, že ano. Používáte e-mail? Zkusím si tipnout ještě jednou: ano. A v tento moment je téměř jasné, že následující návod je pro vás. V momentě, kdy si zřizujete svojí první e-mailovou schránku, volíte si heslo. S další e-mailovou schránkou další heslo. S registrací na fóru další. S registrací na facebooku, youtube, gmailu další. U poskytovatele služe další, v elektronickém bankovnictví zase, na eshopech ještě patnáct, ICQ, Skype..

Co s těmito hesly děláte? Necháte je ležet nejspíš v e-mailu, pak je nemůžete najít a v případě potřeby se buď ptáte někoho, kdo s tím počítal a uložil jej k sobě, anebo si ho necháte poslat kliknutím na „Zapomněl jsem heslo“. Často vám systém heslo nezašle, ale vygeneruje nové.  A pořád dokola.

Nejenže takto svoje hesla poztrácíte a o svoje registrace přijdete, ale vůbec není těžké, aby vám někdo heslo zcizil. V případě nějakého fóra je to celkem jedno. U e-mailu je to průšvih. U e-bankovnictví je to průser.

Jinak řečeno: hesla, PINy, klíče a jiné kódy budete schraňovat do konce svého aktivního e-života. Je skutečně potřeba hesla pořád ztrácet, ptát se na ně, nechávat si je zasílat anebo vytvářet náhradní registrace? Samozřejmě že není. Dejte si hesla do pořádku a bezpečně si je uschovejte.

Co budete potřebovat?

Postup

  1. Stáhněte si program a nakopírujte (či nainstalujte) do svého počítače, k němu češtinu ve formě souboru Czech.lng
  2. Program si dejte taky na svojí USB klíčenku, pro případ, že budete potřebovat databázi otevřít na cizím počítači
  3. Spusťte program, vytvořte novou databázi Soubor -> Nový
  4. Zadejte jedno jediné hlavní heslo, které chrání celou databázi. Pozor! Toto heslo nesmíte zapomenout!
  5. Začněte plnit databázi
  6. Databázi uložte, bude se jmenovat NAZEV.KBD

Tipy

Pořádku zdar!