Deníček

30.7.2009 nutrie

"Manželství je vždy sázkou do nutrie" (v knize Pýcha a předsudek (Jane Austen), překlad Eva Kondrysová, vydáno 1967)

25.6.2009 pryč na dovolenou

V pátek 26.6. mizím tedy do Montenegra a úplně si nejsem jist, jak často budu moci podat zprávy přes síť. Během příštích 14ti dnů tedy rozhodně nevyřizuji žádnou práci ani úkoly, užívám si treky a focení hor. Bude-li příležitost, něco sem zapíšu, nebude-li, zapíšu po návratu.
Edit 10.7.: v kuse a zdravej zpátky, celou dobu šťastně offline. Fotky jsou hotové, report čeká na zpracování

14.6.2009 Gran Torino

Vzal jsem se do kinna na film Gran Torino (r.: Clint Eastwood, ČSFD: 92%) a ohromně se mi film líbil. Závěr mě sice trošku zklamal, ale stále v mezích vkusu.
Minulý týden jsem se vzal na televizi na film Přísaha (r.: Sean Penn, ČSFD: 65%) a ohromně se mi film líbil. Závěr ze všeho nejvíce.
Úplně ale nerozumím tomu rozdílnému hodnocení výše uvedených. Oba snímky jsou skvělé, výtečně zahrané a zrežírované, nesou ale i jisté shodně klišovité atributy. Ani jeden bych nestavil nad nebo pod ten druhý, jsem rád, že jsem oba zhlédl, ale asi nepoznávám ten rozdíl, který poznávají skalní kinofilové. Z obou jsem nadšen.

3.6.2009 FNM

Tak když už se nepodaří ten metal (Dream Theater), pořídil jsem alespoň vstup Faith No More. V jednání je ještě Anthrax. Zdá se, že ani tato sezóna nezůstane bez božského hudebního zážitku, je zapotřebí vstřebávat legendy, dokud není člověk stár a vetech.

2.5.2009 php imageview plus plus

Poté, co jsem si neplánovaně dlouhou vycházkou (2× ztracen v prostoru) uchodil nohy, jsem v rámci odpočinku opět o něco vylepšil prohlížeč obrázků PHPImageView++. Ti, kdož shání PHP skript, co dovede vytvořit v cuku-letu plně automatizovanou fotogalerii bez zbytečných cavyků, ti mohou stahovat u mne a bez skrupulí používat.

19.4.2009 dokončení bytu

Zdá se, že po dvou letech konstantního nerváku jsem dokončil rekonstrukci bytu zakoupeného za půjčené prachy ze špárkasse. Jak to všecko bylo, kolik to stálo a co legračního se přihodilo, to se dočtete v nejdelším článku mého života. Jestli třeba někoho napadne udělat podobnou blbost, tak si to po přečtení asi rozmyslí (neubránim se ironickému smajlovi) >;-)

18.4.2009 dream theater

Je neskutečně neuvěřitelné, jak Murphyho zákony fungují. Tady další jeden: dejme tomu někdy v roce 2004 mi bratranec Plch dotáhl album Scenes from Memory od Dream Theater. Jaká to náhoda, že se zrovna jednalo o tuto řadovku, o které jsem seznal, že jde o jedno z nejlepších alb v historii lidstva a doteď si to myslím. Slyšel jsem ho osmsetkrát? Tisíc a půlkrát? Nejde to spočítat. Vděčný zdroj husí kůže, arrectores pillorum. Dalších pár let jsem studoval všechna vycházející alba této progmetalové profesorské superkapely a sledoval jejich webovky, jestli náhodou nezopakují svou návštěvu (naposledy 2.7.2002 na Brumlovce) a každou sezónu otráveně konstatoval „tak snad někdy příště“.
Schnitt.
Na dovolenou do zahraničí jsem jel naposledy taky tak nějak 2002. Od té doby bylo čím dál víc práce a letní odpočinek se smrsknul většinou na tejden na Berounce a (postupem času čím dál tím víc) pracovní návštěvy amebních festivalů.
Schnitt.
Letos jsem si naplánoval konečně nějaké to opravdové volno volníčko v cizině na přelom června a července. A v zápěstí *BIM* — Dream Theater v Praze. Přesně v červnu. Třicátýho. Nightmare Cinema. Má tohle někdo za možný?

Fungují 2: v momentě, kdy ujistil kolegu, že s hotovostí vystačí, že si přeci může kdykoliv vyzvednout z bankomatu, mu ve Spořitelně z bezpečnostních důvodů zablokovali a zrušili platební kartu.

Fungují 3: když ujišťoval kolegyni na pobočce v Ostravě, že ten počítač už bude za chviličku opravený, když se nic neposere, netušil, že nad ním stráví ještě dalších příštích 22 hodin čistého času.

5.4.2009 historicky popisný zápisek

Čistě z historických důvodů si myslím, že bych si měl do deníčku poznamenat alespoň to, co se děje kolem mě, a čím je toto období zajímavé:

► V Praze je na návštěvě všemocný muž světa, president USA, Barack Obama. Někteří občané spojených států si při jeho volbách mysleli, že za ně bude splácet hypotéku. No, nebude to mít jednoduché. Ani ta paní, ani pan Obama.

► 24. sluneční cyklus stále nepřichází, kde se himl fláká? Měl tu být už v lednu 2008 a pořád nic. Vypadá to, že ekologističtí aktivisté budou muset vymyslet další protokol, kterým přimějí Slunce k té správné činnosti.

► Facebook se rozmohl i v našich zeměpisných šířkách, hned nato byl natolik zprzněn, že je skoro k ničemu. Tomu říkám využití potenciálu.

► Byl jsem v televizi (čas 20:05, cca 0.85 sekundy), zhlédně celý tento díl pořadu FOKUS na ČT24, přesně takhle to je.

► Co nevidět spustíme nový web Rock for People (stalo se 14.4.09)

► Možná už třeba nebudeme v restauracích jíst blafy z prášku (žejo, šéfe), ten jelení kuláš v motorestu na D1 byl fakt škandál.

13.3.2009 foťák

Novej foťák. Zvolil jsem Canon EOS 40D, optika zůstává. Zatím jsem zaznamenal, že má jiný zvuk závěrky a jinak voní. Tak uvidíme, co mi z toho bude padat.

20.2.2009 facebůček

Aha, tak už jsem zjistil, na co je FB.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31