Deníček

1.2.2009 práce ajax atd

Tak jsem si pěkně liboval, že už jsem asi čtyři roky neměl rýmu a prdlajs, přišel bacil Bronchitis a jal se konat svou povinnost. Není naštěstí tak silný, aby jednoho složil do bezvědomí, takže jsem si mohl v dostatku volného času vyřídit pár prací: aktualizace mého webu (i když to není na první pohled moc vidět), vybudování webu pro Seven days, registrace na Facebůčku, kde to trošku nechápu a uniká mi smysl tohoto počínání, spousta novostí, testů a prací na překladu Jimm.cz (až 700 návštěv denně, fíha!), po tři čtvrtě roce pokračování v překladu Mirandy a konečně — vstřebání nové technologie AJAXu podle fajnového tutoriálu, což mi umožní například přidat do Internetu čumprdlik, na který když kliknete, tak nic neudělá. Na pár místech jsem to už použil, ale bohužel nic z toho nemůžu ukázat, protože je to děsně tajné — administrace třídních vypíjend (to Seznam není schopný dodnes přidat jako základní funkci do Spolužáků) a firemní intranet.
Tak už to skoro vypadalo, že se neuskuteční letošní ročník mého tradičního zimního programovacího festivalu a ecce! Ono ano! 2005/6 to byl admin na kapelní koncerty, 2006/7 admin na psaní článků, vloni další drobné databázové nástroje a letos — konečně ten AJAX. Můžu být už hrd a pyšen? No dobře, tak až za chvilku, zatím si zastrčím bílé tričko s Tuxem do do džín, když už jsem ten pjogjamátoj..

21.12.2008 pf 2009

Vážení a milí čtenáři a fotosledovači, jsem rád, že chodíte, čtete a pozorujete moje myšlenkové pochody, případně práci, kterou jsem svýma rukama volšovýma znásilnil do jakž-takž přijatelného výsledku. Budiž vám tedy tímto popřáno do příštího roku hodně intelektuálních zážitků, hodně vypitých kafí, hodně zažitých radostí a málo návštěv u felčara. A prosim vás — pracovat budete do pětašedesáti minimálně, tak to s tou pílí nepřehánějte.

10.12.2008 dopisy

V tomto čase předvánočním přichází na trh světový knižní fenomén žánru nevídaného, romanticky  -  kybernetického. Václav Lahev: "Nigerijské dopisy Olze“.

5.12.2008 anekdoty

Onehdá mne napadlo: zkusili jste si někdy přečíst z anekdoty pouze poslední větu — pointu? Překvapivě vůbec nefunguje. Rovnou se na to můžeme podívat, nemusíme ani chodit daleko, dáme si nějaký můj oblíbený fór:

"Ach jo, zase vy tři…"

Vidíte? Vůbec to není vtipné.

6.11.2008 genesis

Dneska jsem si vzpomněl na loňský červnový koncert Genesis, už sice nevím proč, ale určitě vím, že to byl výborný zážitek, na který doufám nikdy nezapomenu, skoro žádná jiná show ve mně doposud nezanechala tak pozitivní dojmy. Myslím, že si pořídím originálku záznamu When in Rome, tu prostě stojí za to mít ve sbírce, stejně jako Petera Gabriela či Floydy.
Jen tak na zkoušku jsem se podíval na YT, co všechno tam z tohoto koncertu mají, a hodně mile mě překvapilo, že vydavatelství Rhino Records umístilo do svého kanálu hezký průřez tímto DVD (a navíc bez omezení na vkládání).
Proto si přidávám Genesis do videostopu a pro tento týden je budu mít i jako featurované. Tak. A začne se I Know What I Like (In Your Wardrobe), anžto si připomeneme, jak to umí Phil s lidmi.

9.11.08
Na příštích pár dnů vybírám Turn It On Again, protože přeci jen není příliš mnoho písní, ve kterých bychom počítali třináct čtvrtek, schválně si to zkuste, střídá se 6 a 7 dob při slokách.
13.11.08 Jako poslední volím trošku něco jiného, a to sice takovou poctu všem hudebníkům, kteří se okolo Genesis motali — německý projekt "Celebrating the music of Genesis …and beyond“. Neuvěřitelná přesnost a perfektní provedení z nich myslím dělá nejlepší revival.

20.10.2008 alba comebacky

Poslední dobou nemám moc co psát, je potřeba vytvořit nějakou tu vatu. Tak třeba mě napadlo — děláte si někdy soukromé hudební comebacky? To jest taková zajímavá činnost: vezmete album, které jste poslouchali před deseti, patnácti, dvaceti lety, oprášíte jej a zkusíte, jak se na něj podíváte očima člověka, který prošel za tu dobu nějakým vývojem. Dělám to docela rád a výsledky jsou fakt zajímavé. Někdy si to poslechnu jednou a zasunuji (s náležitě štítivým gestem) zpět do katalogu, jindy se placce rituálně omluvím a zařadím znovu (aspoň na nějakou dobu) do běžného používání. Ty druhé případy jsou příjemnější, to jsou ty comebacky. Poslední dobou jsem exhumoval (uvedeny roky aktivního poslechu a následného vykopání):

8.10.2008 razor coffee

Laboratorní objev! To se vezme jeden kávovar z Aukra (100 ml), nacpou se tam tři kávové lžičky jemně mleté čerstvé kávy, desetkrát se nad tím otočí mlejnkem s chilli, přiklopí se to a dá se to vařit. Vařící voda hnaná přes kafe s sebou vezme chilli pálivost a když se tomu přidá ohřáté miéko a cukr, je z toho skvělý ranní turbo startér! Mokka razor kardiak (foto)!

23.9.2008 DPD a t-mobile

21. století, povidám si, změním si tarif u mobilního operátora přímo na netu, pěkně v pohodlí doma. Klikání probíhalo celkem bez problému, ve výsledku ale byla objednávka přes e-shop za 1,- Kč, a že prý mi bude zásilka doručena balíkovou službou. Hmm… jaká zásilka? Nic si přeci nekupuju, chci jen změnit tarif. Jářku, asi to mají nějaké pomatené, to asi nic nepřijede.

Pár dní na to (minulý týden) zvoní telefon:

<DPD:> „Dobrý den, přivezeme vám zítra balík, buďte doma mezi 13-16.“
<Já:> „No tak to mi zavolejte půl hodiny předem, ať tam stihnu dojet, nepočítal jsem s tim, že mi něco vůbec přijde, povaha objednávky tomu neodpovídala.“
<DPD:> „Hm, to my nevoláme, já to sem ale dám do poznámky řidičovi.“

Druhý den nikdo nepřijel, nikdo nevolal. Za týden sedím v práci a zvoní telefon:


<DPD:> „Dobrý den, DPD, tak jsem tady u vás doma, pojďte si pro balík.“
<Já:> „No to máte blbý, měl jste mít v poznámce, že mi máte volat alespoň půl hodiny předem. Teď se domů nedostanu, jsem v zaměstnání. A jedete o týden později.“
<DPD:> „Hm, voni na to na dispečinku serou, tak to si to nechte přesměrovat radši na jinou adresu, naschánou.“
<Já:> „Tak teda jo.“

Co z toho plyne? Že asi ještě neni to jednadvacáté století.

1.9.2008 1. září


Děti! Rychle zpátky do školních kamen!

17.8.2008 youtube

Neděle je od slova nedělat, že, ale i tak mi přišlo hloupé nic nedělat, tak jsem udělal: zde v mém videostopu, kde shromažďuji svá nejoblíbenější videa z Youtube, se velice často stávalo, že vložené video nešlo přehrát, zkrátka to zahlásilo "Video no longer available“. Z 95% případů to bylo proto, že jej někdo označil za copyrightované a to se pak přihodí taková věc, a sice že si ho už nejde vložit na web či blog. Decentním Googlovacím dotazem jsem si zjistil postup, jak tento příznak obejít. Pane inžinýre, pleji!
Ach jo, tak zas nic.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31