Deníček

15.6.2008 espresso

Milí přátelé, rád bych se vrátil ještě jednou ke kávovému tématu. Ne že bych jednou návštěvou v profi kafárně zožrál všetkú múdrost sveta, ale velice mne zaujala správná terminologie kávových variant, které si běžně v kavárnách objednáváme. Vychází z toho, že tuná v Čechách jsme na tom bídně, ba téměř ostudně. A to jak na straně konzumentů, kteří si nedovedou objednat, tak na straně prodávajících, kteří nedovedou připravit (a vychovat). Iritovalo mne to o to více, když jsem pořád dostával černou břečku a chtěl jsem takové to silné, s pevnou pěnou a malým obsahem, a málokdy jsem měl pocit, že mi to fakt chutná. Krátký rychlokurz jsem si zapsal do článků pod názvem „Espresso pronto!“.

5.6.2008 soundblastery

Technologie dnes: po letech jsem si řekl, že vyzkouším, kam postoupily zvukové karty Creative. Bez bližšího zkoumání produktů jsem zamířil do nejnovější rodiny X-fi a pořídil X-fi Xtreme Audio za 600,- na Aukru. Až teprve po dokončení nákupu jsem zjistil, co je to za klumpr. Ve zkratce: v každé řadě karet Creative Sound Blaster (Live, Audigy i X-fi) je aspoň jeden model, který do rodiny nepatří, takové šméčko na lidi. Koho to zajímá, pokračuji podrobněji aktualizací ve svém starém článku Domácí audio.

30.5.2008 La Bohéme Café

Dnes jsem měl příležitost zúčastnit se soukromého semináře o výrobě a přípravě kávy v soukromé pražírně v Praze — Kunraticích, v malé domácí firmě La Bohéme Café (starší, ale výstižný report od pana C.). Místní specialista Jarda Tuček svým přátelům a přátelům přátel prezentuje výrobu, postupy a recepty, jak by měla vypadat ideální kávová kulturav Čechách. Na programu byla degustace sort (tzv. cupping), poté prohlídka pražícího zařízení a výklad principu pražení, následovala neuvěřitelná taškařice skupin soutěžících o nejlepší kopii výtězných profesionálních signature drinků z kávy, příprava překapávané kávy v úžasně alchymistickém vacuum potu a nakonec i příklad toho, jak má vypadat pravé, nezprzněné a nefalšované capuccino. Panem Cuketkou jsem byl upozorněn, že toto je to pravé a že po zbytek života budu jen trpět tím, jak se všude jinde vyrábí kavárenské bastardy. Už chápu proč.

Takže velké poděkování oběma Jardům, Ondrovi za pozvání, panu C. za doplňující výklad a zbytku posádky za kamarádskou účast. Fotoreport přiložen.

22.5.2008 vampýr

Nespustí-li se Vám po umytí na WC sušák na ruce, jste buď vampýr, anebo je to rozbitý.

15.5.2008 čeština jimm

Dnešním dnem přebírám oficiální překlad mobilního ICQ klienta Jimm, doufám, že mi vydrží stejně dlouho, jako překlad Mirandy.

7.5.2008 nový tradice

Kdo nestihl minulý týden staročeský tradiční zvyk líbání pod rozkvetlou třešní rozkvetlým trifidem, má možnost zítra dohonit resty — vyhlašuji novou staročeskou tradici, kdy je zapotřebí v rámci osvobozenecko-vlasteneckých oslav políbit ein gewehr (z.b. Feuerwaffe, Panzerkampfwagen, Nebelwerfer, SdKfz, Kugelblitz, V-2 oder nur Munition).

24.4.2008 mediální kecy

„Tak nám vypnou Windows, pani Millerová.“ Zpráva týdne. To zase nebylo o čem jiném psát, tak to proletělo tiskem, rádiem i televizí. Už několikrát jsem si říkal, když jsem takhle poslouchal ty zaručené pecky ze světa IT, jak strašlivě jsou nepřesné, nafouknuté, v podstatě o ničem a ještě navíc objevují Ameriku v jednadvacátém století. Když rozeberu zrovna tuto zprávu, která říká, že „Microsoft vypne nelegální Windows Vista“, tak musím upřesnit že:Jde o to, že takovým věcem do určité míry rozumím a vždycky mě děsí, co za blbiny se šíří mezi lidi. IT zprávy tvoří velmi mizivé procento denních zpráv a já se pokaždé musím zeptat: „A co ten zbytek, kterému tak dobře nerozumím, taky nás tak tahají za fusekli? Zdravotnictví, průmysl, věda, ekonomie? Jestli je to všechno na podobné úrovni, tak teda potěš prdel.“

8.4.2008 asteriskm

Dnešní popracovní návštěvy biografu celkem lituju. Natěšen z předchozího filmového zpracování komiksu o neporazitelných Galech (Asteriskm a Obelus mise Kleopatra), které vydalo nesmrtelné hlášky do světa a vypadávaly z něj za jízdy rychlé a nápadité fóry, jsem začal tušit zradu při prvním upadnutí hlavního hrdiny. Při třetím upadnutí už nebylo pochyb — film není vtipný. Je výpravný, občas zasmrdí vtipnost okoukaná z „kleopatry“, občas někdo spadne na zadek, párkrát někdo dostane facku. Ale není vtipný. Parafráze se vlečou, jsou pro děti několikrát zopakovány, aby je aspoň trochu pobraly, zápletka jednoduše předvídatelná a konec nastavovaný až do Brna. Zhasněte to a deme domu. 20 % pro Olympijské hry. Snad ty v Číně budou vtipnější.

3.4.2008 bědata kozy

Jedna z mnoha debat:
Qwerty: „Silikony jsou přežitek. Američtí vědci teď oznámili, že krásná pevná prsa dokáží ženám vypěstovat z jejich vlastního břišního tuku (píše iHeute.cz).“
LZ: „Tyjo, ten pokrok! kde se to jen zastaví!? Většině by ale měli vypěstovat taky nějaký normální mozek. To by měla být další meta, hned po těch tučných ňadrech.“
Qwerty: „Nojo, ale co když tě tím mozkem přechytračí!???“
LZ: „To se nestane.“
Qwerty: „I když… ono je možná horší, když tě přechytračí těma kozama.“
LZ: „No, tak.“

1.4.2008 apríl

Po opravdu pomalé deinstalaci Wordpullu a šnečím odzpůsobení jsem opustil stránky Nejim.cz, kde budu kašlat na shromažďování informací o tomto IQ úklonu pro stabilní videofony. Doména byla prodána na několik megalet, dál se uslyší.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30