Deníček

11.11.2009 novej DB web

Po 45 měsících provozu předchozího webu Divokýho Billa přichází kompletní přestavba do databáze a střih do grafiky podle aktuálního alba Mlsná.

29.9.2009 berounský coffee maraton

Vidíte ten zablafaný kafáč? Je vám z toho šoufl? Chcete se mu vyhnout při návštěvě jinak krásného města Berouna? Pak čtěte na blogu pana Cuketky můj obsáhlý report z kávového marathonu — vytrpěl jsem to za vás, milí caffeinisté!

24.9.2009 Třicítka na krku

No sláva! To to trvalo! Představte si, že třicet let čekám, až mi bude třicet — takovou dobu to trvalo, až už jsem si říkal, že to nevydržim. Ééé to je úleva, to je paráádička. Teď už stačí jen hodit kopyta na stůl a točit palcema. Hm.. Nuda.. Tak ne, takhle ne. Budu muset něco podniknout, něco, co by aspoň trochu předčilo tu minulou dekádu, což asi nebude legrace, neboť se toho událo nemálo:Víc už toho asi nevytřískám, někdy si člověk taky musí dát chvilku pauzu — každý den se nedá zachraňovat světová rovnováha chodu věcí. Tak alespoň obden, slibuju.

31.8.2009 konec sezóny v letňáku

Tak, skončila sezóna v mém oblíbeném berounském letním kině. Tolik moc oblíbeném a za poslední století téměř technicky nevylepšovaném, oldschoolovém, tvrdými lavičkami a obřími komáry vybaveném letňáku, kde ačkoliv na představení přijde 10-15 uvědomělých spoluobčanů, uvaděčka nezapomene každého informovat při vstupu „Vyberte si místo jaké chcete, číslované to není.“ Pokaždé, když si zapomenu deštník, zmoknu tam napadrť. Někdy ani neotvírají stánek s popcornem, poňáč se to nevyplatí. Ale zatim hráli vždycky. Na co jsem se pozval toto léto?
Nemůžu se dočkat příštího května, až popadnu deku a termosku, a půjdu zmoknout do toho našeho lo-fi letňáku.

20.8.2009 oranžáda

Oranžáda.cz

30.7.2009 nutrie

"Manželství je vždy sázkou do nutrie" (v knize Pýcha a předsudek (Jane Austen), překlad Eva Kondrysová, vydáno 1967)

25.6.2009 pryč na dovolenou

V pátek 26.6. mizím tedy do Montenegra a úplně si nejsem jist, jak často budu moci podat zprávy přes síť. Během příštích 14ti dnů tedy rozhodně nevyřizuji žádnou práci ani úkoly, užívám si treky a focení hor. Bude-li příležitost, něco sem zapíšu, nebude-li, zapíšu po návratu.
Edit 10.7.: v kuse a zdravej zpátky, celou dobu šťastně offline. Fotky jsou hotové, report čeká na zpracování

14.6.2009 Gran Torino

Vzal jsem se do kinna na film Gran Torino (r.: Clint Eastwood, ČSFD: 92%) a ohromně se mi film líbil. Závěr mě sice trošku zklamal, ale stále v mezích vkusu.
Minulý týden jsem se vzal na televizi na film Přísaha (r.: Sean Penn, ČSFD: 65%) a ohromně se mi film líbil. Závěr ze všeho nejvíce.
Úplně ale nerozumím tomu rozdílnému hodnocení výše uvedených. Oba snímky jsou skvělé, výtečně zahrané a zrežírované, nesou ale i jisté shodně klišovité atributy. Ani jeden bych nestavil nad nebo pod ten druhý, jsem rád, že jsem oba zhlédl, ale asi nepoznávám ten rozdíl, který poznávají skalní kinofilové. Z obou jsem nadšen.

3.6.2009 FNM

Tak když už se nepodaří ten metal (Dream Theater), pořídil jsem alespoň vstup Faith No More. V jednání je ještě Anthrax. Zdá se, že ani tato sezóna nezůstane bez božského hudebního zážitku, je zapotřebí vstřebávat legendy, dokud není člověk stár a vetech.

2.5.2009 php imageview plus plus

Poté, co jsem si neplánovaně dlouhou vycházkou (2× ztracen v prostoru) uchodil nohy, jsem v rámci odpočinku opět o něco vylepšil prohlížeč obrázků PHPImageView++. Ti, kdož shání PHP skript, co dovede vytvořit v cuku-letu plně automatizovanou fotogalerii bez zbytečných cavyků, ti mohou stahovat u mne a bez skrupulí používat.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30