Deníček

30.11.2009 listopad koncerty

Letošní rok jsem trošku pozměnil svoje tradice v návštěvách koncertů a kulturních akcí — vynechal jsem festivaly, kterýžto trh s těmito je již značně zdemolován a nenabízí nic v zásadě zajímavého, ono všechno se přejí a zdá se, že i v této oblasti dochází k jakési redukci, kapitalismus si to přebere.

Zvláště pak měsíc listopad se vyvedl v těch nejlepších barvách — s přáteli jsme navštívili dvakrát koncert intelektuálních prog-rockerů Porcupine Tree, jednou v Berlíně a podruhé ještě v Mnichově. První zážitek byl pochopitelně mnohem silnější a ještě navíc byl podpořen takovým zvukem, jaký jsem v životě neslyšel. Musí se nechat, že Němci v Huxley's Neue Welt rozhodně umí a my se pořád ještě máme co učit. Absolutním desertem pak byl pochopitelně Gavin Harrison — bubeník PT, držitel mnoha ocenění jako např. Modern Drummer 2008. Dokonce sesadil i Mika Portnoye v hlasování o nejlepšího prog-rockového bubeníka světa, přičemž MP držel tento titul v letech 1995-2006. Nádhera. Zcela jistě nezapomeňte navštívit web Porcupine Tree, neboť hned na hlavní stránce mají spoustu audio i video materiálu k poslechu a zhlédnutí, včetně třeba celého alba Fear Of Blank Planet.

Nemohu nevzpomenouti velké události, kdy jsme si v 31.10.2009 připomněli v pražské O2 aréně 30. výročí vydání desky THE WALL od kapely Pink Floyd. Celé akce jsem se účastnil jako fotočlověk, včetně zkoušek na pražské Klamovce a v Loděnici u Berouna — vidět přípravy takového kolosálního díla mi přineslo opravdu neopakovatelné zážitky, které zůstanou ještě hodně dlouho, doufám že na jednotku času „jeden furt“. Fotky z příprav jsou uložené v archivu, fotky z představení jsou zatím asi tak nějak tajné, ještě jsem je nikam nevystavoval, přijdou nejspíše na DVD, které se chystá. Díky Martymu a Filipovi, že mne přizvali, bylo to opravdu velký.

11.11.2009 novej DB web

Po 45 měsících provozu předchozího webu Divokýho Billa přichází kompletní přestavba do databáze a střih do grafiky podle aktuálního alba Mlsná.

29.9.2009 berounský coffee maraton

Vidíte ten zablafaný kafáč? Je vám z toho šoufl? Chcete se mu vyhnout při návštěvě jinak krásného města Berouna? Pak čtěte na blogu pana Cuketky můj obsáhlý report z kávového marathonu — vytrpěl jsem to za vás, milí caffeinisté!

24.9.2009 Třicítka na krku

No sláva! To to trvalo! Představte si, že třicet let čekám, až mi bude třicet — takovou dobu to trvalo, až už jsem si říkal, že to nevydržim. Ééé to je úleva, to je paráádička. Teď už stačí jen hodit kopyta na stůl a točit palcema. Hm.. Nuda.. Tak ne, takhle ne. Budu muset něco podniknout, něco, co by aspoň trochu předčilo tu minulou dekádu, což asi nebude legrace, neboť se toho událo nemálo:Víc už toho asi nevytřískám, někdy si člověk taky musí dát chvilku pauzu — každý den se nedá zachraňovat světová rovnováha chodu věcí. Tak alespoň obden, slibuju.

31.8.2009 konec sezóny v letňáku

Tak, skončila sezóna v mém oblíbeném berounském letním kině. Tolik moc oblíbeném a za poslední století téměř technicky nevylepšovaném, oldschoolovém, tvrdými lavičkami a obřími komáry vybaveném letňáku, kde ačkoliv na představení přijde 10-15 uvědomělých spoluobčanů, uvaděčka nezapomene každého informovat při vstupu „Vyberte si místo jaké chcete, číslované to není.“ Pokaždé, když si zapomenu deštník, zmoknu tam napadrť. Někdy ani neotvírají stánek s popcornem, poňáč se to nevyplatí. Ale zatim hráli vždycky. Na co jsem se pozval toto léto?
Nemůžu se dočkat příštího května, až popadnu deku a termosku, a půjdu zmoknout do toho našeho lo-fi letňáku.

20.8.2009 oranžáda

Oranžáda.cz

30.7.2009 nutrie

"Manželství je vždy sázkou do nutrie" (v knize Pýcha a předsudek (Jane Austen), překlad Eva Kondrysová, vydáno 1967)

25.6.2009 pryč na dovolenou

V pátek 26.6. mizím tedy do Montenegra a úplně si nejsem jist, jak často budu moci podat zprávy přes síť. Během příštích 14ti dnů tedy rozhodně nevyřizuji žádnou práci ani úkoly, užívám si treky a focení hor. Bude-li příležitost, něco sem zapíšu, nebude-li, zapíšu po návratu.
Edit 10.7.: v kuse a zdravej zpátky, celou dobu šťastně offline. Fotky jsou hotové, report čeká na zpracování

14.6.2009 Gran Torino

Vzal jsem se do kinna na film Gran Torino (r.: Clint Eastwood, ČSFD: 92%) a ohromně se mi film líbil. Závěr mě sice trošku zklamal, ale stále v mezích vkusu.
Minulý týden jsem se vzal na televizi na film Přísaha (r.: Sean Penn, ČSFD: 65%) a ohromně se mi film líbil. Závěr ze všeho nejvíce.
Úplně ale nerozumím tomu rozdílnému hodnocení výše uvedených. Oba snímky jsou skvělé, výtečně zahrané a zrežírované, nesou ale i jisté shodně klišovité atributy. Ani jeden bych nestavil nad nebo pod ten druhý, jsem rád, že jsem oba zhlédl, ale asi nepoznávám ten rozdíl, který poznávají skalní kinofilové. Z obou jsem nadšen.

3.6.2009 FNM

Tak když už se nepodaří ten metal (Dream Theater), pořídil jsem alespoň vstup Faith No More. V jednání je ještě Anthrax. Zdá se, že ani tato sezóna nezůstane bez božského hudebního zážitku, je zapotřebí vstřebávat legendy, dokud není člověk stár a vetech.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30