Deníček

12.10.2005

Přebudoval jsem tady mírně systém sekcí, především mojí rukou psané Dokumenty (kde se určitě dozvíte aspoň jednu užitečnou věc) a pak taky Fotky — seznam všech míst, kde můžete vidět obrázky z mojí dílničky. Přeju pěkný pokoukání.

2.10.2005

Hodně hrozně moc se těším na nový animovaný film Tima Burtona a Dannyho Elfmana s názvem Corpse Bride (Mrtvá nevěsta). Vypadá stejně úchvatně, jako je můj zamilovaný (a u nás nedoceněný) film The Nightmare Before Christmas. Nepůjdete někdo taky?

1.10.2005

Nestává se často, že by člověk vymyslel a formuloval vtip, který by se dal univerzálně vypustit do světa. Včera se mi jeden podařil, tak se na něj pojďme podívat:
- Víte, jak se nazývá gynekolog, kterému jde především o zisk?
- Gynekonom
Je to vlastně takové volné pokračování mého prastarého vtipu z roku 2001:
- Víte, jaký je opak urologa?
- NEurolog
PS: už jste někdy přemýšleli o tom, jak a kde vznikají lidově převypravované anekdoty? Krásnou povídku Vtipálek o tom napsal Isaac Asimov.

14.9.2005

Osobní rekord v plavání pokořen na 80×25m.
EDIT: vida, oni jsou to rovní dva kilometrové…

13.9.2005

Proč nepohovořit zas po delší době o hudbě, která mě poznamenala? Ano, přiznávám, z newyorské kapely Dream Theater jsem se posral, no a co? Oni si to můžou dovolit, zahrajou cokoliv, vymyslí cokoliv, jsou to roboti, nelidi. Co byl Bethoven či Vivaldi lidem dříve, tím jsou mi dnes DT. Hlasitější ano, ale s klasikem si ve složitosti a vynalézavosti nezadají.
Začal to v roce 2003 můj bratranec Plch. Že prý mi nese partu takovejch bejvalejch metaláků a že by se mi to mohlo zamlouvat. První poslech nejgeniálnějšího alba (Scenes From A Memory) všech dob metalu, tak jak je lidstvo zná, mi jasně řekl: ano, tohle je ta správná cesta. Po dvou letech jsem se vydal na studium zbytku díla tohoto progmetalového monstra a po půlročním každodenním poslechu nemám dost.
Složité bicí, nekonečná kytarová sóla, stejně tak infinitivní klávesové variace a běsy, změny tématu v rámci skladby, návraty zpět k původním tématům, to jsou výlety se Snovým Divadlem. Ať se zdá být tón či rytmus jakkoliv nemístný pak vězte, že je to záměr, že to zkrátka chyba být NEMŮŽE. Tohle je teď můj svět.

1.9.2005

Cituji poměrně hodně zajímavý postřeh z jedné diskuze, kde jsem přitakal na téma Jak moc nás štve, když neumí Češi používat český jazyk, ten člověk řekl:
jsi takovy posledni skaut, uplne te vidim, jak si sam jdes zivotem.. tvuj smer je spravny, ale umres sam..

17.8.2005

Dnes padl můj osobní rekord v plavání — 70×25m za 55 minut, thx nobody 4 support. Bylo to výživné, pokořit se to znovu nechystám, neboť posledních 50 bazénů jsem byl už trošku unavený. No vida, a stálo mě to jen tolik, co kuřáka krabička cigaret (návaznost na včerejší moudro).

16.8.2005

Dneska bych chtěl probrat svůj vztah ke kuřákům. Jako lidi jsou mi jedno, ale nesmí kouřit v mojí blízkosti anebo v blízkosti dětí. Též mi není líto mrznoucího kuřáka v zimě před barákem, který si nemůže šluknout v kanclu. Jedno moudro praví: Rozdělovat restauraci na kuřáckou a nekuřáckou část je stejné, jako rozdělit bazén na strany smí se močit a nesmí se močit.

23.7.2005

Přátelé LUS3 si poručili přebudovat stránku, tak se stalo. Má to vypadat jako cukr a papír, tak jsem si s tím celkem vyhrál, ale prý je to trochu vyblité. Inu, není každý den posvícení

29.6.2005

Rozloučil jsem se narychlo se Sony foťákem a pořídil pravou digitální zrcadlovku Canon EOS 300D. Je moc fajn, ale to bych nebyl já, kdyby se mi něco nepos*. Holt ne každej objektiv se hodí ke každému tělu :(( Navzdory všemu ale vytrvám, protože mě focení začíná bavit čím dál tím víc.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31