Deníček

15.1.2008 nový mail

Pozor! Důležitá změna! Už nadále nebudu moci využívat e-mailovou adresu qwerty@moje.cz, a proto hlásím novou info@qwerty.cz, která už teď funguje. Stará zanikne velice brzy.

10.1.2008 the switch

Přišel čas opět se zjevit z nějakého hudebního objevu. Tentokrát je to objev/neobjev, tak trošku zvláštní historka — historka se jménem Vypínač.
Na kapelu the.switch popatřilo mé bystrovidné oko poprvé už v roce 2004, kdy porazili ve finále Jim Beam Music tehdy aktivně spolupracující bandu Lus3. Už tenkrát zaznívaly termíny jako „art-rockový přístup“, „emotivní projev“ a „instrumentální zručnost“. Na můj vkus tvrdé, nezpěvné. Na první, druhý, pátý poslech stále tvrdé, zpěv „zvracecí“. Not my cup of tea, thanks.
Vloni jsme se s Michalem dohodli na nějakých fotkách, přetrvává to mírně dodnes, občas jsem se chodil dívat na pěkný web v AJAXu napsaný, a tam hraje na pozadí jukebox. A tímto se to stalo. Občas jsem si nechával stránku spuštěnou a zjistil, že se mi to nějak zažralo pod kůži. Méně obvyklé rytmy, silný atak kytary a pětistrunné basy, rovné bicí, charakteristické riffy a akordy.
V současné době kluci soutěží v Německu v soutěži Bodog Battle (viz reportáž na Stream.cz), jejíchž dvou kol jsem se zúčastnil a na další se chystám též. V tuto dobu jsem už úplně pohlcen temnými texty, sugestivní dikcí, krutými náladami a neúprosnými repeticemi — hutná to voda na můj mlýn. Jsem čím dál tím zvědavější na to, jak se to vyvine dál — deska, soutěže, underground.


Dnes strhneme mosty
Je čas zapálit krb
Čas násobit kmen
A zničit sítě

Rubikon je za námi
Železná chuť jara
Jako ptáci plavem
V moři plnym nafty

Rozsviť dům a zasaď palmu
Miluj svou ženu

V dálce mávaj křídla
Bílý s peřinou

1.1.2008 mirandí web

Žádné poflakování, zevlování nebo očumování! Včera v práci, dneska též pracovně a co zítra? Jistě — zaměstnání! Jak na Nový rok, tak furát.
ECCE! Zde důkaz: nové stránky překladu komunikačního klienta Miranda IM.

28.12.2007 PG

Aby se neřeklo, že jsem takový necita, prohlašuji, že existuje skladba, která dovede vyžebrat slzu v mém bídném cynickém oku — jak jinak, než Peter Gabriel — Solsbury Hill. Jsem hudební barbar a proto až dnes mi byl odtajněn fakt, že se jedná o 7/4 takt. Tak proto jsem se nemohl pořád dopočítat! Díky Kubo, konečně jsem prozřel. Skvělá věc. So grab your things I've come to take you home..

26.12.2007 pf 2008

A přeci jen jsem dostal nápad na PF přání 2008, takže hlavně nechť i toto úspěšně upadne v zapomnění.
V rámci šetření internetovými linkami a kapacitami letos nevyrábím PFko. Nemám pocit, že by to někoho mělo mrzet,ta předchozí byla povětšinou dost bídná, výjimkou byl pouze
rok 2004, tak to berte jako takovou ekologickou recyklaci.
Qwerťákovo PF 2008

24.12.2007

Ruku v ruce s vánočními svátky jdou i přání — buď psaná v ruce na pohlednici, anebo elektronická v e-mailu. Abych se přiznal, tak ta papírová nepíšu už několik desetiletí, avšak takhle podobně to má dané většina z nás. Ta elektronická pak zase postrádají jakéhokoliv ducha, neboť bajt jde proti bajtu úspěšně zkopírovat a naprosto stejné přání (prefabrikované) je úplně jednoduché rozeslat bez sebemenší námahy na všechny strany. Vrchol neosobnosti jsou veršované a rádoby vtipné opisy z databází webů, které se nevzmohou na lepší obsah.
Z tradic nezůstalo nic, pouze bezpohlavní elektronický spam a astronomické výdělky mobilních operátorů. |<R/\SN3 V/\N0C3 :-/

7.12.2007

Brouzdaje v pracovní době po internetu, narazil jsem na zajímavý historický článek, kterému vůbec nerozumím, jen mne tam potěšila jistá souvislost. Chytří pochopí: Pomsta sira Qwertyho (ESP) a k tomu ještě strojový překlad (EN) od Babylónské rybky.
Přídavek: aby té pomsty nebylo málo, zkuste si i tématicky podobnou adrenalinovou rychlovku QWERTY Warriors. Mé high-score je 61 180 na obtížnost Medium. Po překonání mě můžete za odměnu píchnout kurzorovou šipkou do oka.

6.12.2007

Tak. A dneska je na čase povědět si něco o tom, jak letos vidím Vánoce. Černě. Rozhodl jsem si udělat klid a vůbec se jich neúčastnit, neboť nevím sice z jakého důvodu, ale kdykoliv vidím nebo slyším atributy s tímto svátkem spojené, sápe se po mně psychická i zažívací nevolnost. Cukroví mi už nechutná, místo koled si radši pustím nějaké to blues a dárky pro své drahé blízké řeším dohodou. Vypadá to, že to kouzlo, které jsem vnímal jako malý qwertík na prvním stupni základní školy, se vrátí tehdy, až si v XHTML (na radu mistra JoeMaxe) nakódím nějaké potomky.
Nenechte si ale zkazit adventní náladu — každý by si měl tyto svátky užít a rozjímat v nich dle svého vnitřního přesvědčení. Ať už bez viditelných projevů (uvnitř svého prvního pádu), anebo ve frontě na ony zmíněné atributy.

19.11.2007

Já nevím, jestli jste si toho všimli v mém Videostopu, ale objevil jsem z laboratorního hlediska jedno velice zajímavé video na YT. Vzniklo smícháním (mash-up) starodávné pecky od Guns'n'Roses s názvem Sweet Child O' Mine (1987) a novější Times Like These od Foo Fighters (It was released on two main discs in 2003. It is in 4/4 time but includes 7/4 irregular time signature timing in the intro.) Výsledkem laboratorně přesné synchronizace je pak tento vynález.
Doporučuji pro zajímavost poslechnout nejdřív oba originály. Ta podobnost v postupech mě přivádí na staré dobré rčení, že "Vše v hudbě už bylo vynalezeno".

11.11.2007

Vida, nový můj web. Jeho výroba trvala zhruba 5 týdnů. Nemám moc zrevidované odkazy ze starých textů, tak se moc omlouvám, jestli vás to náhodou někdy zanese do říše 404. Přeju pěkné počtení!
Kdo přišel v neděli na čas, ten se mohl i zúčastnit slavnostního rautu. Dnes už jsou z něj jen obrázky
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30