Deníček

24.4.2008 mediální kecy

„Tak nám vypnou Windows, pani Millerová.“ Zpráva týdne. To zase nebylo o čem jiném psát, tak to proletělo tiskem, rádiem i televizí. Už několikrát jsem si říkal, když jsem takhle poslouchal ty zaručené pecky ze světa IT, jak strašlivě jsou nepřesné, nafouknuté, v podstatě o ničem a ještě navíc objevují Ameriku v jednadvacátém století. Když rozeberu zrovna tuto zprávu, která říká, že „Microsoft vypne nelegální Windows Vista“, tak musím upřesnit že:Jde o to, že takovým věcem do určité míry rozumím a vždycky mě děsí, co za blbiny se šíří mezi lidi. IT zprávy tvoří velmi mizivé procento denních zpráv a já se pokaždé musím zeptat: „A co ten zbytek, kterému tak dobře nerozumím, taky nás tak tahají za fusekli? Zdravotnictví, průmysl, věda, ekonomie? Jestli je to všechno na podobné úrovni, tak teda potěš prdel.“

8.4.2008 asteriskm

Dnešní popracovní návštěvy biografu celkem lituju. Natěšen z předchozího filmového zpracování komiksu o neporazitelných Galech (Asteriskm a Obelus mise Kleopatra), které vydalo nesmrtelné hlášky do světa a vypadávaly z něj za jízdy rychlé a nápadité fóry, jsem začal tušit zradu při prvním upadnutí hlavního hrdiny. Při třetím upadnutí už nebylo pochyb — film není vtipný. Je výpravný, občas zasmrdí vtipnost okoukaná z „kleopatry“, občas někdo spadne na zadek, párkrát někdo dostane facku. Ale není vtipný. Parafráze se vlečou, jsou pro děti několikrát zopakovány, aby je aspoň trochu pobraly, zápletka jednoduše předvídatelná a konec nastavovaný až do Brna. Zhasněte to a deme domu. 20 % pro Olympijské hry. Snad ty v Číně budou vtipnější.

3.4.2008 bědata kozy

Jedna z mnoha debat:
Qwerty: „Silikony jsou přežitek. Američtí vědci teď oznámili, že krásná pevná prsa dokáží ženám vypěstovat z jejich vlastního břišního tuku (píše iHeute.cz).“
LZ: „Tyjo, ten pokrok! kde se to jen zastaví!? Většině by ale měli vypěstovat taky nějaký normální mozek. To by měla být další meta, hned po těch tučných ňadrech.“
Qwerty: „Nojo, ale co když tě tím mozkem přechytračí!???“
LZ: „To se nestane.“
Qwerty: „I když… ono je možná horší, když tě přechytračí těma kozama.“
LZ: „No, tak.“

1.4.2008 apríl

Po opravdu pomalé deinstalaci Wordpullu a šnečím odzpůsobení jsem opustil stránky Nejim.cz, kde budu kašlat na shromažďování informací o tomto IQ úklonu pro stabilní videofony. Doména byla prodána na několik megalet, dál se uslyší.

21.3.2008 jimm.cz

Po velmi rychlé instalaci Wordpressu a bleskovém přizpůsobení jsem spustil stránky Jimm.cz, kde se budu snažit shromažďovat informace o tomto pěkném ICQ klonu pro mobilní telefony. Doména je pronajatá zatím na rok, dál se pak uvidí.

14.3.2008 sweeney

Po práci jsem si jen tak cvičně zašel do biografu, abych nezapomněl, jak se to dělá. Zvolil jsem samozřejmě mého oblíbence Tima Burtona a jeho nový počin o ďábelském holiči. Podobně jako ostatní diváci uděluji hodnocení 72%. Skvělá je atmosféra a výtvarné zpracování, kterého se mi nedostává v jiných snímcích, neotravuje mne tam moderní honba za dynamickou akcí a nesmyslnými líbivými eskapádami. Vraždy jsou naturální, ale ne co možná nejnechutnější. Mínusem je mírná rozvleklost a nevyváženost dějového vývoje. Hudba mne příliš neoslovila, motivy jsou málo zpěvné, Depp se též neprokázal být zrovna muzikálovým typem.
Shrnuto podtrženo: je dobře, že si T.B. zkusil také něco jiného, než naivní pohádkovost, která už by po tolikáté v řadě asi ničím moc nepřekvapila. Také jsem se konečně dočkal reálného obrazu vraždy, které bylo potřeba se obávat při pravidelné a nezbytné údržbě gentlemanského zevnějšku.

10.3.2008 nepovedený vtip

To je ale psí život, představte si — vymyslel jsem anekdotu a zdá se, že jí asi nikdo nepochopí. Je natolik specializovaná, že se u ní bavím jen já sám. No považte, není to veselé?? Po zhlédnutí prosím pomačkejte anketu v pravém sloupci, byl bych rád, kdybych věděl, jestli se mám na vymýšlení vtipů vykvajznout či ne. Výsledek: 3 pochopili a 35 nepochopilo. Zlí jazykové tvrdí, že jsem již za zenitem.
 
Slíbená vražda humoru:  na vstupní bráně do Morie  je napsaná hádanka, která dveře otevírá — Speak friend and enter. Frodo jí rozluští a zadá Gandalfovi slovo „přítel“ k překladu do elfštiny. Ten mocným hlasem vyřkne MELLON a brána se otevře. Mně přišlo vtipné, kdyby řekl mellotron, což je podivný art-rockový hudební nástroj ze 60. let. Tak a teď už se tomu nebude smát vůbec nikdo, zhasněte to a deme domu.

21.2.2008 eklips

Kde je ten lunární eklips? Někde se fláká asi. Žádám vrátit vstupné! Počet fotek: 0.

18.2.2008 plazmové televize

„Skoro polovina britských mužů by se na půl roku vzdala sexu za plazmovou televizi s úhlopříčkou 130 cm. Prodejce elektrických a digitálních přístrojů Comet se tázal dvou tisíc Britů na to, jak moc si přejí velkou plazmovou televizi.“ (píše web Volny.cz)
Glosa: Být Britem, už dnes se dožaduji: Himl laudón, kde je mých několik televizí!? (For God's sake, where are my several tellies!?)

16.2.2008 egoista

Dnešní sezení nad dávkou papriček Jalapeños dalo vzniknout velmi zásadní myšlence rozvíjející rčení, že „Rovný rovného si hledá“. Základ položil nějaký Generál LZ, společnými silami jsme pak dotvořili, však považte:

„Je velmi těžké hledat sobě rovného, neboť tím, že znám sebe, mám laťku nastavenou velmi vysoko. Snazší by to bylo, kdybych se neznal. To bych mohl pak koexistovat s každým blbcem.“

Pakliže máte nutkání vykřiknout cosi o egoismu, zkuste ponejprv slovníček pojmů v institutu Ayn Randové. To co jsme předložili, voní racionálním elitářstvím. Nepopírám však, že toto isoluje.
Jsem zvědav, kdy se tato myšlenka usídlí do dívčích deníčků vedle cintátů slavných i zcela neslavných osobností.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31