Deníček

6.12.2007

Tak. A dneska je na čase povědět si něco o tom, jak letos vidím Vánoce. Černě. Rozhodl jsem si udělat klid a vůbec se jich neúčastnit, neboť nevím sice z jakého důvodu, ale kdykoliv vidím nebo slyším atributy s tímto svátkem spojené, sápe se po mně psychická i zažívací nevolnost. Cukroví mi už nechutná, místo koled si radši pustím nějaké to blues a dárky pro své drahé blízké řeším dohodou. Vypadá to, že to kouzlo, které jsem vnímal jako malý qwertík na prvním stupni základní školy, se vrátí tehdy, až si v XHTML (na radu mistra JoeMaxe) nakódím nějaké potomky.
Nenechte si ale zkazit adventní náladu — každý by si měl tyto svátky užít a rozjímat v nich dle svého vnitřního přesvědčení. Ať už bez viditelných projevů (uvnitř svého prvního pádu), anebo ve frontě na ony zmíněné atributy.

19.11.2007

Já nevím, jestli jste si toho všimli v mém Videostopu, ale objevil jsem z laboratorního hlediska jedno velice zajímavé video na YT. Vzniklo smícháním (mash-up) starodávné pecky od Guns'n'Roses s názvem Sweet Child O' Mine (1987) a novější Times Like These od Foo Fighters (It was released on two main discs in 2003. It is in 4/4 time but includes 7/4 irregular time signature timing in the intro.) Výsledkem laboratorně přesné synchronizace je pak tento vynález.
Doporučuji pro zajímavost poslechnout nejdřív oba originály. Ta podobnost v postupech mě přivádí na staré dobré rčení, že "Vše v hudbě už bylo vynalezeno".

11.11.2007

Vida, nový můj web. Jeho výroba trvala zhruba 5 týdnů. Nemám moc zrevidované odkazy ze starých textů, tak se moc omlouvám, jestli vás to náhodou někdy zanese do říše 404. Přeju pěkné počtení!
Kdo přišel v neděli na čas, ten se mohl i zúčastnit slavnostního rautu. Dnes už jsou z něj jen obrázky

1.11.2007

Taková pěkná věc, to si nechte vyprávět: to takhle jdu opravit nějaký problém na webu kapely Krucipüsk, neboť se mi tam něco nezdálo, špatná náhražka fontů flashem. A najednou zjišťuju, že už nejsem správcem. Že čumim do slepého webhostingu, doména ukazuje úplně někam jinam. Další podrobnosti čtěte v extra článku Krucipísek! Ukradený internet!

14.10.2007

Jste také připraveni na podzimní depresivní počasí? Vyzbrojili jste se proti odporným plískanicím? Já ano! Dělám to tak, že za pěkného počasí popadnu fotidlo a vyrážím udělat si pár barevných fotokonzerv. Esli chcete, můžete si občas taky jednu otevřít. Že je to kýč jak bič? Inu jistě!

19.9.2007

Zjistil jsem, že domácí debordelizace a odkrámování je pro mne v dnešní době recyklačních kontejnerů podstatně snazší, než v dobách nedávno minulých. Veškerý čurbes se dá rozebrat na prvočinitele a roztřídit do konťáků, a jedinou překážkou jsou pa jen citové bariéry na tyto předměty napojené. Tyto lze ovšem zvládnout s notnou dávkou cynismu, mně v tuto dobu zcela vlastním. Stačí se řádně nas*at a je zkrátka uklizeno *<:o)

26.4.2007

Today it was a superfine day for zoovýlet. Dokonce jsem si i oblíbil dopravu vlakem, protože jsem nemotorný navigátor a než se někam dostanu, tak to strašně trvá a jsem naštvanej na vlastní nesvéprávnost. Pojal jsem tedy plán zajet do mého oblíbeného města Plzně, vzít to přes katastr do místní ZOO (žádnej velkej rozdíl — všude vopice), večer pak zajít s kámošem Pavlem na náš Satriani revival, a tím zabít asi šest much jednou fackou. Fotky ve fotogalerii, skvěle se to vydařilo — v centru jsou pěkné budovy, terárium, zoo je malá, ale útulná, a co víc — koupil jsem si svoje první pivo v životě! Sice se sprajtem, ale přeci..

22.4.2007

Zase je jaro, zase vyšla deska Tatabojs, zase to poslouchám, zase se mi to líbí a zase z toho na mě jde nějaký sentiment..

17.4.2007

Mám rád divné věci, neobvyklá spojení, souvislosti, vlastnosti — to kdekdo ví. Patří tam cocacola bez bublinek, niva bez plísně, děvčata bez.. (ehm *kašl-kašl*), a tal dále. K tomu sýru bych se rád vrátil — v Tescu jsem zjistil, že krásně bílé Nivy tam mají hotové hordy! Nějakému zákazníkovi by se to třeba nemuselo líbit a mohl by požadovat peníz zpět, ale já jásám, protože na tomto skvělém pokrmu nesnáším tu hnusnou modrou plíseň. Obřadně jsem vysypal do popelnice zbytky Shawlands, kuchnul čerstvé balení Ahmada a panečku to byly hody! Dá si někdo?

14.4.2007

Tenhle týden jsem zašel na tři koncerty a samozřejmě jsem nezapomněl vzít foťák. Kluci Billové mě už sice asi nepřekvapí, ale líbilo se mi, že se vrátili do mého oblíbeného Rock café, kam jsem na ně chodil před lety.
Hned druhý den bylo řádně nachystáno Roxy pro partu Krucipüsk, která tu křtila novou desku AHOJ a zároveň se natáčel materiál pro DVD. Nedali jinak, že prej musim při křtu na pódium taky, no tak snad to pak vystřihnou :-)
No a v pátek jsem zajel s Generálem do Hořovic na vernisáž a koncert česko-slovensko-americké jazzové legendy Laco Decziho, neboť takovou příležitost nelze nechat uniknout. Celý to bylo supr, až na toho pána v první řadě, který dával žoviálně jasně najevo, že je s Lacem starý kámoš a může tedy vtipně pokřikovat a nahlas glosovat. BR, lidi nemaj soudnost.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31