Deníček

7.12.2007

Brouzdaje v pracovní době po internetu, narazil jsem na zajímavý historický článek, kterému vůbec nerozumím, jen mne tam potěšila jistá souvislost. Chytří pochopí: Pomsta sira Qwertyho (ESP) a k tomu ještě strojový překlad (EN) od Babylónské rybky.
Přídavek: aby té pomsty nebylo málo, zkuste si i tématicky podobnou adrenalinovou rychlovku QWERTY Warriors. Mé high-score je 61 180 na obtížnost Medium. Po překonání mě můžete za odměnu píchnout kurzorovou šipkou do oka.

6.12.2007

Tak. A dneska je na čase povědět si něco o tom, jak letos vidím Vánoce. Černě. Rozhodl jsem si udělat klid a vůbec se jich neúčastnit, neboť nevím sice z jakého důvodu, ale kdykoliv vidím nebo slyším atributy s tímto svátkem spojené, sápe se po mně psychická i zažívací nevolnost. Cukroví mi už nechutná, místo koled si radši pustím nějaké to blues a dárky pro své drahé blízké řeším dohodou. Vypadá to, že to kouzlo, které jsem vnímal jako malý qwertík na prvním stupni základní školy, se vrátí tehdy, až si v XHTML (na radu mistra JoeMaxe) nakódím nějaké potomky.
Nenechte si ale zkazit adventní náladu — každý by si měl tyto svátky užít a rozjímat v nich dle svého vnitřního přesvědčení. Ať už bez viditelných projevů (uvnitř svého prvního pádu), anebo ve frontě na ony zmíněné atributy.

19.11.2007

Já nevím, jestli jste si toho všimli v mém Videostopu, ale objevil jsem z laboratorního hlediska jedno velice zajímavé video na YT. Vzniklo smícháním (mash-up) starodávné pecky od Guns'n'Roses s názvem Sweet Child O' Mine (1987) a novější Times Like These od Foo Fighters (It was released on two main discs in 2003. It is in 4/4 time but includes 7/4 irregular time signature timing in the intro.) Výsledkem laboratorně přesné synchronizace je pak tento vynález.
Doporučuji pro zajímavost poslechnout nejdřív oba originály. Ta podobnost v postupech mě přivádí na staré dobré rčení, že "Vše v hudbě už bylo vynalezeno".

11.11.2007

Vida, nový můj web. Jeho výroba trvala zhruba 5 týdnů. Nemám moc zrevidované odkazy ze starých textů, tak se moc omlouvám, jestli vás to náhodou někdy zanese do říše 404. Přeju pěkné počtení!
Kdo přišel v neděli na čas, ten se mohl i zúčastnit slavnostního rautu. Dnes už jsou z něj jen obrázky

1.11.2007

Taková pěkná věc, to si nechte vyprávět: to takhle jdu opravit nějaký problém na webu kapely Krucipüsk, neboť se mi tam něco nezdálo, špatná náhražka fontů flashem. A najednou zjišťuju, že už nejsem správcem. Že čumim do slepého webhostingu, doména ukazuje úplně někam jinam. Další podrobnosti čtěte v extra článku Krucipísek! Ukradený internet!

14.10.2007

Jste také připraveni na podzimní depresivní počasí? Vyzbrojili jste se proti odporným plískanicím? Já ano! Dělám to tak, že za pěkného počasí popadnu fotidlo a vyrážím udělat si pár barevných fotokonzerv. Esli chcete, můžete si občas taky jednu otevřít. Že je to kýč jak bič? Inu jistě!

19.9.2007

Zjistil jsem, že domácí debordelizace a odkrámování je pro mne v dnešní době recyklačních kontejnerů podstatně snazší, než v dobách nedávno minulých. Veškerý čurbes se dá rozebrat na prvočinitele a roztřídit do konťáků, a jedinou překážkou jsou pa jen citové bariéry na tyto předměty napojené. Tyto lze ovšem zvládnout s notnou dávkou cynismu, mně v tuto dobu zcela vlastním. Stačí se řádně nas*at a je zkrátka uklizeno *<:o)

26.4.2007

Today it was a superfine day for zoovýlet. Dokonce jsem si i oblíbil dopravu vlakem, protože jsem nemotorný navigátor a než se někam dostanu, tak to strašně trvá a jsem naštvanej na vlastní nesvéprávnost. Pojal jsem tedy plán zajet do mého oblíbeného města Plzně, vzít to přes katastr do místní ZOO (žádnej velkej rozdíl — všude vopice), večer pak zajít s kámošem Pavlem na náš Satriani revival, a tím zabít asi šest much jednou fackou. Fotky ve fotogalerii, skvěle se to vydařilo — v centru jsou pěkné budovy, terárium, zoo je malá, ale útulná, a co víc — koupil jsem si svoje první pivo v životě! Sice se sprajtem, ale přeci..

22.4.2007

Zase je jaro, zase vyšla deska Tatabojs, zase to poslouchám, zase se mi to líbí a zase z toho na mě jde nějaký sentiment..

17.4.2007

Mám rád divné věci, neobvyklá spojení, souvislosti, vlastnosti — to kdekdo ví. Patří tam cocacola bez bublinek, niva bez plísně, děvčata bez.. (ehm *kašl-kašl*), a tal dále. K tomu sýru bych se rád vrátil — v Tescu jsem zjistil, že krásně bílé Nivy tam mají hotové hordy! Nějakému zákazníkovi by se to třeba nemuselo líbit a mohl by požadovat peníz zpět, ale já jásám, protože na tomto skvělém pokrmu nesnáším tu hnusnou modrou plíseň. Obřadně jsem vysypal do popelnice zbytky Shawlands, kuchnul čerstvé balení Ahmada a panečku to byly hody! Dá si někdo?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31