Deníček

2.5.2009 php imageview plus plus

Poté, co jsem si neplánovaně dlouhou vycházkou (2× ztracen v prostoru) uchodil nohy, jsem v rámci odpočinku opět o něco vylepšil prohlížeč obrázků PHPImageView++. Ti, kdož shání PHP skript, co dovede vytvořit v cuku-letu plně automatizovanou fotogalerii bez zbytečných cavyků, ti mohou stahovat u mne a bez skrupulí používat.

19.4.2009 dokončení bytu

Zdá se, že po dvou letech konstantního nerváku jsem dokončil rekonstrukci bytu zakoupeného za půjčené prachy ze špárkasse. Jak to všecko bylo, kolik to stálo a co legračního se přihodilo, to se dočtete v nejdelším článku mého života. Jestli třeba někoho napadne udělat podobnou blbost, tak si to po přečtení asi rozmyslí (neubránim se ironickému smajlovi) >;-)

18.4.2009 dream theater

Je neskutečně neuvěřitelné, jak Murphyho zákony fungují. Tady další jeden: dejme tomu někdy v roce 2004 mi bratranec Plch dotáhl album Scenes from Memory od Dream Theater. Jaká to náhoda, že se zrovna jednalo o tuto řadovku, o které jsem seznal, že jde o jedno z nejlepších alb v historii lidstva a doteď si to myslím. Slyšel jsem ho osmsetkrát? Tisíc a půlkrát? Nejde to spočítat. Vděčný zdroj husí kůže, arrectores pillorum. Dalších pár let jsem studoval všechna vycházející alba této progmetalové profesorské superkapely a sledoval jejich webovky, jestli náhodou nezopakují svou návštěvu (naposledy 2.7.2002 na Brumlovce) a každou sezónu otráveně konstatoval „tak snad někdy příště“.
Schnitt.
Na dovolenou do zahraničí jsem jel naposledy taky tak nějak 2002. Od té doby bylo čím dál víc práce a letní odpočinek se smrsknul většinou na tejden na Berounce a (postupem času čím dál tím víc) pracovní návštěvy amebních festivalů.
Schnitt.
Letos jsem si naplánoval konečně nějaké to opravdové volno volníčko v cizině na přelom června a července. A v zápěstí *BIM* — Dream Theater v Praze. Přesně v červnu. Třicátýho. Nightmare Cinema. Má tohle někdo za možný?

Fungují 2: v momentě, kdy ujistil kolegu, že s hotovostí vystačí, že si přeci může kdykoliv vyzvednout z bankomatu, mu ve Spořitelně z bezpečnostních důvodů zablokovali a zrušili platební kartu.

Fungují 3: když ujišťoval kolegyni na pobočce v Ostravě, že ten počítač už bude za chviličku opravený, když se nic neposere, netušil, že nad ním stráví ještě dalších příštích 22 hodin čistého času.

5.4.2009 historicky popisný zápisek

Čistě z historických důvodů si myslím, že bych si měl do deníčku poznamenat alespoň to, co se děje kolem mě, a čím je toto období zajímavé:

► V Praze je na návštěvě všemocný muž světa, president USA, Barack Obama. Někteří občané spojených států si při jeho volbách mysleli, že za ně bude splácet hypotéku. No, nebude to mít jednoduché. Ani ta paní, ani pan Obama.

► 24. sluneční cyklus stále nepřichází, kde se himl fláká? Měl tu být už v lednu 2008 a pořád nic. Vypadá to, že ekologističtí aktivisté budou muset vymyslet další protokol, kterým přimějí Slunce k té správné činnosti.

► Facebook se rozmohl i v našich zeměpisných šířkách, hned nato byl natolik zprzněn, že je skoro k ničemu. Tomu říkám využití potenciálu.

► Byl jsem v televizi (čas 20:05, cca 0.85 sekundy), zhlédně celý tento díl pořadu FOKUS na ČT24, přesně takhle to je.

► Co nevidět spustíme nový web Rock for People (stalo se 14.4.09)

► Možná už třeba nebudeme v restauracích jíst blafy z prášku (žejo, šéfe), ten jelení kuláš v motorestu na D1 byl fakt škandál.

13.3.2009 foťák

Novej foťák. Zvolil jsem Canon EOS 40D, optika zůstává. Zatím jsem zaznamenal, že má jiný zvuk závěrky a jinak voní. Tak uvidíme, co mi z toho bude padat.

20.2.2009 facebůček

Aha, tak už jsem zjistil, na co je FB.

1.2.2009 práce ajax atd

Tak jsem si pěkně liboval, že už jsem asi čtyři roky neměl rýmu a prdlajs, přišel bacil Bronchitis a jal se konat svou povinnost. Není naštěstí tak silný, aby jednoho složil do bezvědomí, takže jsem si mohl v dostatku volného času vyřídit pár prací: aktualizace mého webu (i když to není na první pohled moc vidět), vybudování webu pro Seven days, registrace na Facebůčku, kde to trošku nechápu a uniká mi smysl tohoto počínání, spousta novostí, testů a prací na překladu Jimm.cz (až 700 návštěv denně, fíha!), po tři čtvrtě roce pokračování v překladu Mirandy a konečně — vstřebání nové technologie AJAXu podle fajnového tutoriálu, což mi umožní například přidat do Internetu čumprdlik, na který když kliknete, tak nic neudělá. Na pár místech jsem to už použil, ale bohužel nic z toho nemůžu ukázat, protože je to děsně tajné — administrace třídních vypíjend (to Seznam není schopný dodnes přidat jako základní funkci do Spolužáků) a firemní intranet.
Tak už to skoro vypadalo, že se neuskuteční letošní ročník mého tradičního zimního programovacího festivalu a ecce! Ono ano! 2005/6 to byl admin na kapelní koncerty, 2006/7 admin na psaní článků, vloni další drobné databázové nástroje a letos — konečně ten AJAX. Můžu být už hrd a pyšen? No dobře, tak až za chvilku, zatím si zastrčím bílé tričko s Tuxem do do džín, když už jsem ten pjogjamátoj..

21.12.2008 pf 2009

Vážení a milí čtenáři a fotosledovači, jsem rád, že chodíte, čtete a pozorujete moje myšlenkové pochody, případně práci, kterou jsem svýma rukama volšovýma znásilnil do jakž-takž přijatelného výsledku. Budiž vám tedy tímto popřáno do příštího roku hodně intelektuálních zážitků, hodně vypitých kafí, hodně zažitých radostí a málo návštěv u felčara. A prosim vás — pracovat budete do pětašedesáti minimálně, tak to s tou pílí nepřehánějte.

10.12.2008 dopisy

V tomto čase předvánočním přichází na trh světový knižní fenomén žánru nevídaného, romanticky  -  kybernetického. Václav Lahev: "Nigerijské dopisy Olze“.

5.12.2008 anekdoty

Onehdá mne napadlo: zkusili jste si někdy přečíst z anekdoty pouze poslední větu — pointu? Překvapivě vůbec nefunguje. Rovnou se na to můžeme podívat, nemusíme ani chodit daleko, dáme si nějaký můj oblíbený fór:

"Ach jo, zase vy tři…"

Vidíte? Vůbec to není vtipné.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30