Deníček

14.2.2008 Šťastný Den lásky

(Porada)
Marketingový zaměstnanec: „Je mi ctí oznámit výrazný vzestup tržeb o Vánocích, židovských a dalších svátcích, jakož i o svátku matek, otců a kolem maturit. Nyní nás čeká letní útlum, ale co na tom, i tak vyděláme dost, ne?“
(rozpačité ticho, zakašlání, zaměstnanec je odvlečen ochrankou.)
Ředitel marketingu: „Tak koukejte! Musíme vymyslet nový letní svátek, aby se daly kupovat dárky, přání a drahé zbytečnosti.“
Marketingová zaměstnankyně: „Co takhle něco náboženského? Loni jsme měli veliký úspěch s Vánocemi 2.“
Marketingový zaměstnanec: „Já vím! Co Supervelikonoce? Míň vajec, zato víc dárků!“
(všeobecné horlivé návrhy)
Ředitel marketingu: „Ne ne ne ne ne! Musí to znít přitažlivě! Něco jakoooo… Den lásky nebo tak na ten způsob.“
(zaměstnanci se radí, střih)
Marge: „Přeji pěkný den lásky!“

Simpsonovi ep. #5F09 „Kam s odpadem“
ke stažení 3gp (10 MB), přehrává KMPlayer

10.2.2008 typografie

Typografie, pokud je správně aplikována, je nádherný obor — usnadňuje orientaci v textu a pomáhá správně porozumět jeho významu. Na webu je její použití velice omezené, ale v základu ne nemožné.
Dnes se mi podařilo za použití pravidel popsaných na Wikipedii správně spojit editor ve své administraci článků a PHP skript na vypisování vloženého textu, takže „uvozovky“ už jsou pěkně české, pomlčky — ty vodorovné čárky — už nejsou spojovníky a 100× dříve vložené iks už je nahrazené značkou pro krát.

8.2.2008 Dexter

Byl jsem upozorněn, že na TV Prima dávají ráno od 7:00 seriál Dexterova Laboratoř. Sice nevím, jak je na tom dabing, původní znění je výtečné, ale určitě to stojí za to i pro dospěláky. Dexter je prostě boží.
Doplnění: dabing je opět poměrně chudý, jak se na TV Prima sluší a patří. Postavy nejsou tak skvěle afektované jako v originále, Dexter zdaleka nezní tak „důležitě“ a vůbec nemění formu podle nálad — seriál tak ztrácí na půvabu pro „odrostlejší děti“ a je z něj plochá podívaná pro osmileté haranty. Ještě že jsem si sehnal první dvě klasické série v původním znění…

4.2.2008 husí kůže

Za jednu z nejlepších reakcí, jakých je náš elektrochemický organismus schopen, považuji jev husí kůže způsobený nikoliv samozřejmě chladem či strachem, ale nějakým positivním vjemem. Prostě vynikající věc — člověku se zježí chlupy po celém těle, vypadne chleba z huby a vyletí nunle z nosu. A co na to vědecké kruhy? Odborně se tomu říká Cutis anserina, nervy v takový okamžik vyvolají kontrakci svalů zvaných arrectores pillorum a srst se naježí. Podrobné vysvětlení poskytuje definice na Medterms.com. A proč jsem si na to vzpomněl? Chleba mi vypadl z huby při Peter Gabriel — Downside Up (od třetí minuty, dvacáté vteřiny dál) — nalistujte ve Videostopu.

15.1.2008 nový mail

Pozor! Důležitá změna! Už nadále nebudu moci využívat e-mailovou adresu qwerty@moje.cz, a proto hlásím novou info@qwerty.cz, která už teď funguje. Stará zanikne velice brzy.

10.1.2008 the switch

Přišel čas opět se zjevit z nějakého hudebního objevu. Tentokrát je to objev/neobjev, tak trošku zvláštní historka — historka se jménem Vypínač.
Na kapelu the.switch popatřilo mé bystrovidné oko poprvé už v roce 2004, kdy porazili ve finále Jim Beam Music tehdy aktivně spolupracující bandu Lus3. Už tenkrát zaznívaly termíny jako „art-rockový přístup“, „emotivní projev“ a „instrumentální zručnost“. Na můj vkus tvrdé, nezpěvné. Na první, druhý, pátý poslech stále tvrdé, zpěv „zvracecí“. Not my cup of tea, thanks.
Vloni jsme se s Michalem dohodli na nějakých fotkách, přetrvává to mírně dodnes, občas jsem se chodil dívat na pěkný web v AJAXu napsaný, a tam hraje na pozadí jukebox. A tímto se to stalo. Občas jsem si nechával stránku spuštěnou a zjistil, že se mi to nějak zažralo pod kůži. Méně obvyklé rytmy, silný atak kytary a pětistrunné basy, rovné bicí, charakteristické riffy a akordy.
V současné době kluci soutěží v Německu v soutěži Bodog Battle (viz reportáž na Stream.cz), jejíchž dvou kol jsem se zúčastnil a na další se chystám též. V tuto dobu jsem už úplně pohlcen temnými texty, sugestivní dikcí, krutými náladami a neúprosnými repeticemi — hutná to voda na můj mlýn. Jsem čím dál tím zvědavější na to, jak se to vyvine dál — deska, soutěže, underground.


Dnes strhneme mosty
Je čas zapálit krb
Čas násobit kmen
A zničit sítě

Rubikon je za námi
Železná chuť jara
Jako ptáci plavem
V moři plnym nafty

Rozsviť dům a zasaď palmu
Miluj svou ženu

V dálce mávaj křídla
Bílý s peřinou

1.1.2008 mirandí web

Žádné poflakování, zevlování nebo očumování! Včera v práci, dneska též pracovně a co zítra? Jistě — zaměstnání! Jak na Nový rok, tak furát.
ECCE! Zde důkaz: nové stránky překladu komunikačního klienta Miranda IM.

28.12.2007 PG

Aby se neřeklo, že jsem takový necita, prohlašuji, že existuje skladba, která dovede vyžebrat slzu v mém bídném cynickém oku — jak jinak, než Peter Gabriel — Solsbury Hill. Jsem hudební barbar a proto až dnes mi byl odtajněn fakt, že se jedná o 7/4 takt. Tak proto jsem se nemohl pořád dopočítat! Díky Kubo, konečně jsem prozřel. Skvělá věc. So grab your things I've come to take you home..

26.12.2007 pf 2008

A přeci jen jsem dostal nápad na PF přání 2008, takže hlavně nechť i toto úspěšně upadne v zapomnění.
V rámci šetření internetovými linkami a kapacitami letos nevyrábím PFko. Nemám pocit, že by to někoho mělo mrzet,ta předchozí byla povětšinou dost bídná, výjimkou byl pouze
rok 2004, tak to berte jako takovou ekologickou recyklaci.
Qwerťákovo PF 2008

24.12.2007

Ruku v ruce s vánočními svátky jdou i přání — buď psaná v ruce na pohlednici, anebo elektronická v e-mailu. Abych se přiznal, tak ta papírová nepíšu už několik desetiletí, avšak takhle podobně to má dané většina z nás. Ta elektronická pak zase postrádají jakéhokoliv ducha, neboť bajt jde proti bajtu úspěšně zkopírovat a naprosto stejné přání (prefabrikované) je úplně jednoduché rozeslat bez sebemenší námahy na všechny strany. Vrchol neosobnosti jsou veršované a rádoby vtipné opisy z databází webů, které se nevzmohou na lepší obsah.
Z tradic nezůstalo nic, pouze bezpohlavní elektronický spam a astronomické výdělky mobilních operátorů. |<R/\SN3 V/\N0C3 :-/
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31