Deníček

26.12.2007 pf 2008

A přeci jen jsem dostal nápad na PF přání 2008, takže hlavně nechť i toto úspěšně upadne v zapomnění.
V rámci šetření internetovými linkami a kapacitami letos nevyrábím PFko. Nemám pocit, že by to někoho mělo mrzet,ta předchozí byla povětšinou dost bídná, výjimkou byl pouze
rok 2004, tak to berte jako takovou ekologickou recyklaci.
Qwerťákovo PF 2008

24.12.2007

Ruku v ruce s vánočními svátky jdou i přání — buď psaná v ruce na pohlednici, anebo elektronická v e-mailu. Abych se přiznal, tak ta papírová nepíšu už několik desetiletí, avšak takhle podobně to má dané většina z nás. Ta elektronická pak zase postrádají jakéhokoliv ducha, neboť bajt jde proti bajtu úspěšně zkopírovat a naprosto stejné přání (prefabrikované) je úplně jednoduché rozeslat bez sebemenší námahy na všechny strany. Vrchol neosobnosti jsou veršované a rádoby vtipné opisy z databází webů, které se nevzmohou na lepší obsah.
Z tradic nezůstalo nic, pouze bezpohlavní elektronický spam a astronomické výdělky mobilních operátorů. |<R/\SN3 V/\N0C3 :-/

7.12.2007

Brouzdaje v pracovní době po internetu, narazil jsem na zajímavý historický článek, kterému vůbec nerozumím, jen mne tam potěšila jistá souvislost. Chytří pochopí: Pomsta sira Qwertyho (ESP) a k tomu ještě strojový překlad (EN) od Babylónské rybky.
Přídavek: aby té pomsty nebylo málo, zkuste si i tématicky podobnou adrenalinovou rychlovku QWERTY Warriors. Mé high-score je 61 180 na obtížnost Medium. Po překonání mě můžete za odměnu píchnout kurzorovou šipkou do oka.

6.12.2007

Tak. A dneska je na čase povědět si něco o tom, jak letos vidím Vánoce. Černě. Rozhodl jsem si udělat klid a vůbec se jich neúčastnit, neboť nevím sice z jakého důvodu, ale kdykoliv vidím nebo slyším atributy s tímto svátkem spojené, sápe se po mně psychická i zažívací nevolnost. Cukroví mi už nechutná, místo koled si radši pustím nějaké to blues a dárky pro své drahé blízké řeším dohodou. Vypadá to, že to kouzlo, které jsem vnímal jako malý qwertík na prvním stupni základní školy, se vrátí tehdy, až si v XHTML (na radu mistra JoeMaxe) nakódím nějaké potomky.
Nenechte si ale zkazit adventní náladu — každý by si měl tyto svátky užít a rozjímat v nich dle svého vnitřního přesvědčení. Ať už bez viditelných projevů (uvnitř svého prvního pádu), anebo ve frontě na ony zmíněné atributy.

19.11.2007

Já nevím, jestli jste si toho všimli v mém Videostopu, ale objevil jsem z laboratorního hlediska jedno velice zajímavé video na YT. Vzniklo smícháním (mash-up) starodávné pecky od Guns'n'Roses s názvem Sweet Child O' Mine (1987) a novější Times Like These od Foo Fighters (It was released on two main discs in 2003. It is in 4/4 time but includes 7/4 irregular time signature timing in the intro.) Výsledkem laboratorně přesné synchronizace je pak tento vynález.
Doporučuji pro zajímavost poslechnout nejdřív oba originály. Ta podobnost v postupech mě přivádí na staré dobré rčení, že "Vše v hudbě už bylo vynalezeno".

11.11.2007

Vida, nový můj web. Jeho výroba trvala zhruba 5 týdnů. Nemám moc zrevidované odkazy ze starých textů, tak se moc omlouvám, jestli vás to náhodou někdy zanese do říše 404. Přeju pěkné počtení!
Kdo přišel v neděli na čas, ten se mohl i zúčastnit slavnostního rautu. Dnes už jsou z něj jen obrázky

1.11.2007

Taková pěkná věc, to si nechte vyprávět: to takhle jdu opravit nějaký problém na webu kapely Krucipüsk, neboť se mi tam něco nezdálo, špatná náhražka fontů flashem. A najednou zjišťuju, že už nejsem správcem. Že čumim do slepého webhostingu, doména ukazuje úplně někam jinam. Další podrobnosti čtěte v extra článku Krucipísek! Ukradený internet!

14.10.2007

Jste také připraveni na podzimní depresivní počasí? Vyzbrojili jste se proti odporným plískanicím? Já ano! Dělám to tak, že za pěkného počasí popadnu fotidlo a vyrážím udělat si pár barevných fotokonzerv. Esli chcete, můžete si občas taky jednu otevřít. Že je to kýč jak bič? Inu jistě!

19.9.2007

Zjistil jsem, že domácí debordelizace a odkrámování je pro mne v dnešní době recyklačních kontejnerů podstatně snazší, než v dobách nedávno minulých. Veškerý čurbes se dá rozebrat na prvočinitele a roztřídit do konťáků, a jedinou překážkou jsou pa jen citové bariéry na tyto předměty napojené. Tyto lze ovšem zvládnout s notnou dávkou cynismu, mně v tuto dobu zcela vlastním. Stačí se řádně nas*at a je zkrátka uklizeno *<:o)

26.4.2007

Today it was a superfine day for zoovýlet. Dokonce jsem si i oblíbil dopravu vlakem, protože jsem nemotorný navigátor a než se někam dostanu, tak to strašně trvá a jsem naštvanej na vlastní nesvéprávnost. Pojal jsem tedy plán zajet do mého oblíbeného města Plzně, vzít to přes katastr do místní ZOO (žádnej velkej rozdíl — všude vopice), večer pak zajít s kámošem Pavlem na náš Satriani revival, a tím zabít asi šest much jednou fackou. Fotky ve fotogalerii, skvěle se to vydařilo — v centru jsou pěkné budovy, terárium, zoo je malá, ale útulná, a co víc — koupil jsem si svoje první pivo v životě! Sice se sprajtem, ale přeci..
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30