Deníček

21.3.2008 jimm.cz

Po velmi rychlé instalaci Wordpressu a bleskovém přizpůsobení jsem spustil stránky Jimm.cz, kde se budu snažit shromažďovat informace o tomto pěkném ICQ klonu pro mobilní telefony. Doména je pronajatá zatím na rok, dál se pak uvidí.

14.3.2008 sweeney

Po práci jsem si jen tak cvičně zašel do biografu, abych nezapomněl, jak se to dělá. Zvolil jsem samozřejmě mého oblíbence Tima Burtona a jeho nový počin o ďábelském holiči. Podobně jako ostatní diváci uděluji hodnocení 72%. Skvělá je atmosféra a výtvarné zpracování, kterého se mi nedostává v jiných snímcích, neotravuje mne tam moderní honba za dynamickou akcí a nesmyslnými líbivými eskapádami. Vraždy jsou naturální, ale ne co možná nejnechutnější. Mínusem je mírná rozvleklost a nevyváženost dějového vývoje. Hudba mne příliš neoslovila, motivy jsou málo zpěvné, Depp se též neprokázal být zrovna muzikálovým typem.
Shrnuto podtrženo: je dobře, že si T.B. zkusil také něco jiného, než naivní pohádkovost, která už by po tolikáté v řadě asi ničím moc nepřekvapila. Také jsem se konečně dočkal reálného obrazu vraždy, které bylo potřeba se obávat při pravidelné a nezbytné údržbě gentlemanského zevnějšku.

10.3.2008 nepovedený vtip

To je ale psí život, představte si — vymyslel jsem anekdotu a zdá se, že jí asi nikdo nepochopí. Je natolik specializovaná, že se u ní bavím jen já sám. No považte, není to veselé?? Po zhlédnutí prosím pomačkejte anketu v pravém sloupci, byl bych rád, kdybych věděl, jestli se mám na vymýšlení vtipů vykvajznout či ne. Výsledek: 3 pochopili a 35 nepochopilo. Zlí jazykové tvrdí, že jsem již za zenitem.
 
Slíbená vražda humoru:  na vstupní bráně do Morie  je napsaná hádanka, která dveře otevírá — Speak friend and enter. Frodo jí rozluští a zadá Gandalfovi slovo „přítel“ k překladu do elfštiny. Ten mocným hlasem vyřkne MELLON a brána se otevře. Mně přišlo vtipné, kdyby řekl mellotron, což je podivný art-rockový hudební nástroj ze 60. let. Tak a teď už se tomu nebude smát vůbec nikdo, zhasněte to a deme domu.

21.2.2008 eklips

Kde je ten lunární eklips? Někde se fláká asi. Žádám vrátit vstupné! Počet fotek: 0.

18.2.2008 plazmové televize

„Skoro polovina britských mužů by se na půl roku vzdala sexu za plazmovou televizi s úhlopříčkou 130 cm. Prodejce elektrických a digitálních přístrojů Comet se tázal dvou tisíc Britů na to, jak moc si přejí velkou plazmovou televizi.“ (píše web Volny.cz)
Glosa: Být Britem, už dnes se dožaduji: Himl laudón, kde je mých několik televizí!? (For God's sake, where are my several tellies!?)

16.2.2008 egoista

Dnešní sezení nad dávkou papriček Jalapeños dalo vzniknout velmi zásadní myšlence rozvíjející rčení, že „Rovný rovného si hledá“. Základ položil nějaký Generál LZ, společnými silami jsme pak dotvořili, však považte:

„Je velmi těžké hledat sobě rovného, neboť tím, že znám sebe, mám laťku nastavenou velmi vysoko. Snazší by to bylo, kdybych se neznal. To bych mohl pak koexistovat s každým blbcem.“

Pakliže máte nutkání vykřiknout cosi o egoismu, zkuste ponejprv slovníček pojmů v institutu Ayn Randové. To co jsme předložili, voní racionálním elitářstvím. Nepopírám však, že toto isoluje.
Jsem zvědav, kdy se tato myšlenka usídlí do dívčích deníčků vedle cintátů slavných i zcela neslavných osobností.

14.2.2008 Šťastný Den lásky

(Porada)
Marketingový zaměstnanec: „Je mi ctí oznámit výrazný vzestup tržeb o Vánocích, židovských a dalších svátcích, jakož i o svátku matek, otců a kolem maturit. Nyní nás čeká letní útlum, ale co na tom, i tak vyděláme dost, ne?“
(rozpačité ticho, zakašlání, zaměstnanec je odvlečen ochrankou.)
Ředitel marketingu: „Tak koukejte! Musíme vymyslet nový letní svátek, aby se daly kupovat dárky, přání a drahé zbytečnosti.“
Marketingová zaměstnankyně: „Co takhle něco náboženského? Loni jsme měli veliký úspěch s Vánocemi 2.“
Marketingový zaměstnanec: „Já vím! Co Supervelikonoce? Míň vajec, zato víc dárků!“
(všeobecné horlivé návrhy)
Ředitel marketingu: „Ne ne ne ne ne! Musí to znít přitažlivě! Něco jakoooo… Den lásky nebo tak na ten způsob.“
(zaměstnanci se radí, střih)
Marge: „Přeji pěkný den lásky!“

Simpsonovi ep. #5F09 „Kam s odpadem“
ke stažení 3gp (10 MB), přehrává KMPlayer

10.2.2008 typografie

Typografie, pokud je správně aplikována, je nádherný obor — usnadňuje orientaci v textu a pomáhá správně porozumět jeho významu. Na webu je její použití velice omezené, ale v základu ne nemožné.
Dnes se mi podařilo za použití pravidel popsaných na Wikipedii správně spojit editor ve své administraci článků a PHP skript na vypisování vloženého textu, takže „uvozovky“ už jsou pěkně české, pomlčky — ty vodorovné čárky — už nejsou spojovníky a 100× dříve vložené iks už je nahrazené značkou pro krát.

8.2.2008 Dexter

Byl jsem upozorněn, že na TV Prima dávají ráno od 7:00 seriál Dexterova Laboratoř. Sice nevím, jak je na tom dabing, původní znění je výtečné, ale určitě to stojí za to i pro dospěláky. Dexter je prostě boží.
Doplnění: dabing je opět poměrně chudý, jak se na TV Prima sluší a patří. Postavy nejsou tak skvěle afektované jako v originále, Dexter zdaleka nezní tak „důležitě“ a vůbec nemění formu podle nálad — seriál tak ztrácí na půvabu pro „odrostlejší děti“ a je z něj plochá podívaná pro osmileté haranty. Ještě že jsem si sehnal první dvě klasické série v původním znění…

4.2.2008 husí kůže

Za jednu z nejlepších reakcí, jakých je náš elektrochemický organismus schopen, považuji jev husí kůže způsobený nikoliv samozřejmě chladem či strachem, ale nějakým positivním vjemem. Prostě vynikající věc — člověku se zježí chlupy po celém těle, vypadne chleba z huby a vyletí nunle z nosu. A co na to vědecké kruhy? Odborně se tomu říká Cutis anserina, nervy v takový okamžik vyvolají kontrakci svalů zvaných arrectores pillorum a srst se naježí. Podrobné vysvětlení poskytuje definice na Medterms.com. A proč jsem si na to vzpomněl? Chleba mi vypadl z huby při Peter Gabriel — Downside Up (od třetí minuty, dvacáté vteřiny dál) — nalistujte ve Videostopu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30